Eterniit on viilkatusele parim valik pakutavatest katusematerjalidest

Eterniit katusematerjal on tänapäeval üha suuremat populaarsust koguv katusematerjal, mida kasutatakse kas siis vanade majade renoveerimisel või uute majade ehitamisel.

Inimesed on saanud teadlikumaks asjaolust, et tänapäeva eterniit on asbestivaba ja ei kujuta seega tervisele mingit ohtu. Eterniit on valmistatud tsemendist, lubjakivist, amorfsest ränidioksiidist, tselluloosist, polüvinüülalkoholist ja veest.

Eterniit on hingav, ilmastikukindel, keskkonnasõbralik ja stabiilne temperatuurimuutustele ning koormusttaluv katusematerjal.

Eterniidi ostmine ei ole tänapäeval probleem. Kui olete kindel, et tahate saada katust, mis kestab 60-70 aastat, oleks esteetiliselt hea välimusega ja soodsa hinnaga, siis eterniit on parim valik pakutavatest katusematerjalidest.

Eterniidi tehas valmistab plaate eri värvides – hall, kirsipunane, telliskivipunane, pruun, must, roheline. Tasub arvestada, et puhtalt värvi valikus esineb hinnaerinevus hall (värvimata eterniit) on kõige soodsam, värvitud plaadid on natuke kõrgema hinnaga.

Eterniit katuseplaate on lihtne ja kiire paigaldada. ETerniit Villa (Balti laine) 875mmx920mm (katab 0,65m2) ja Klassik M 1250mmx1130mm (katab 1,15m2) on nurgad tehases lõigatud. Balti lainel on augud ette puuritud (va hall), seega vaja teha roovisamm 750mm. Klassik L 1750mmx1130mm (katab 1,68m2) ja Klassik XL 2500mmx1130mm (katab 2,46m2) plaatidel ei ole nurgad lõigatud. Uus tõusev trend on eterniit Gootika 585mmx920mm (katab 0,4m2).

Lisaks kenale plaadile saate katuse veelgi ilusamaks ja kindlalt vastupidavamaks lisatarvikutega. Loomulikult on tähtis see, millega plaadid kinnitada roovi külge. Enamus inimesi eelistab kinnitusvahenditeks kruvisid varasemate naelte asemel. Kui auke pole ette antud, siis standard kruvid on tsingitud, tihendi, TORXpea ja puurotsaga 6,0mm×110mm. Kruvi on eterniidiga sama värvi.

Aluskate – klassikaline aluskate on hingav, mida võib paigaldada soojustuse vastu. Aluskate tagab niiskuse aurustumise katuse struktuurilt. Saadaval on ka iseliimuva teibiga aluskatet Mastermax.

Katuse paigaldusel tuleb ka ära lahendada harjakatte ja viilukatte küsimus. Populaarseteks lahendusteks on kasutada eterniidiga samast materjalist harjakivi 625mm, harjakivi otsaplaadiga ja s-servakatet 1620mm. Sellise lahenduse puhul näeb katus välja esteetiline ja pakub silmailu.

Teine populaarne variant on kasutada harjaplekki ja viiluplekki. Harjaplekk on s-profiil mõõtudega 150mmx150mmx2000mm ja viiluplekk 100mmx100mmx2000mm. Väga mõistlik on kasutada harjatihendit laius 350mm, rullis 5m ja korstna ümber tihenduslinti laius 300mm, rullis 5m korstende ning liitekohtade tihendamiseks. Lisaks on pakkuda muid lisatarvikuid, vt lehelt www.eterniit.com

Loodame, et leiate oma maja katusele parima materjali ja tore on, kui see on eterniit.

Eterniidi tarne toimub üle Eesti!

Eterniidi müük:

MERBEST OÜ

info@eterniit.com

info@merbest.ee

tel +372 56 500 386

WWW.ETERNIIT.COM

Sama jutt eterniidist PDF vormingus printimiseks

Eterniidi hinnapäring – vajuta siia