Sisukord

Kui palju maksab eterniitkatus?

Eterniitkatuse maksumus sõltub mitmest tegurist, sealhulgas katuse suurusest, eterniitplaatide tüübist ja tootjast ning paigaldamisega seotud kuludest. Üldiselt on eterniit siiski tuntud oma soodsa hinna, vastupidavuse ja lihtsa paigaldamise poolest, mis teeb sellest populaarse valiku erinevate hoonete katuste katmiseks.

Eterniitkatus on hea alternatiiv kivi- ja plekkkatustele, pakkudes sarnaseid eeliseid taskukohasema hinnaga. Lisaks on eterniitplaadid kerged ja kergesti töödeldavad, mis lihtsustab paigaldusprotsessi ja vähendab tööjõukulusid. Kui kaalute eterniitkatuse paigaldamist, on oluline mõista, millised tegurid hinda mõjutavad ja kuidas need võivad varieeruda vastavalt teie konkreetsetele vajadustele ja eelistustele.

Eterniitkatuse hind

Keskmiselt võib eterniitkatuse põhimaterjali ehk eterniidi hinnad olla ümardatult vahemikus 10 kuni 20 eurot ruutmeetri kohta. Laineplaatide hind kõigub sõltuvalt konkreetsest tootjast, valitud plaadi tüübist ja sellest kas eterniittahvel on värvitud või mitte. Eestis üsna levinud 110 m² suuruse põhjaga hoone viilkatuse pind on ligikaudu 160 m² eeldusel, et katuse kalle on tavapärane 35° ja räästaserv etteulatuvalt 800 mm. Võttes aluseks värvitud FIBRODAH Klassik laineplaadi mõõtmetega 1750 x 1130 mm (pikkus x laius), saame katuse katmiseks vajaminevad laineplaadid ümardatult 1850 euroga (sisaldab 22% käibemaksu). 

Kui materjalile lisaks arvutada ka mõningad soovituslikud lisatarvikud nagu aluskate, plekist harja- ja servakatted ning eterniidikruvid, siis hinnale lisandub ümardatult 960 eurot (sisaldab 22% käibemaksu) ehk ca. 6 EUR/m². See tähendab, et 160 m² pindalaga katuse katmiseks vajaminema materjali hind koos premium lisatarvikutega on ligikaudu 2810 eurot ehk 17.56 EUR/ (sisaldab 22% käibemaksu).

 

Eterniitkatuse paigalduse hind

Eterniitkatuse paigalduse hind võib samuti varieeruda sõltuvalt mitmest tegurist, sealhulgas katuse suurusest, kujust ja keerukusest ning üleüldisest piirkonda iseloomustavast hinnatasemest. Võtame uuesti aluseks eelnevalt mainitud ja tavapärase 160 m² pindalaga viilkatuse ning eeldame, et tegemist on renoveerimisprojektiga. Kui paigaldusprotsess sisaldab aegunud katusekatte eemaldamist, materjalide ettevalmistust ja uue aluskatte kinnitamist, plaadi lõikamist ning uute eterniitplaatide fikseerimist, siis võiks paigalduse hind olla ca. 30 EUR/(sisaldab 22% käibemaksu).

See tähendab, et 160 m² pindalaga katuse katusekatte asendamine uue eterniitplaadiga võib maksta ligi 4800 eurot (sisaldab 22% käibemaksu). Märgitud hind on siiski pelgalt meie prognoos, mille aluseks on paigalduspartneritelt saadud tagasiside. Kõige täpsema hinna saamiseks soovitame pakkumist küsida paigaldusfirmalt, kes katusetöid teostavad. 

Üldiselt on eterniitplaadid kerged ja kergesti käsitletavad ning seetõttu on ka paigaldamise tööjõukulud tihti madalamad võrreldes raskemate ja keerulisemate katusematerjalidega.

Ostukorv